Kwalifikacje

Home / Kwalifikacje

 


Iwona Maria Kmieciak

Z wykształcenia jestem specjalistą w  zarządzaniu zasobami ludzkimi, posiadam dużą wiedzę z zakresu prawa pracy oraz rachunkowości oraz dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe nabyte w różnych organizacjach, począwszy od administracji budżetowej poprzez organizacje non-profit, stowarzyszenia i fundacje, prace w biurach rachunkowych oraz własną działalność. Pracę  wykonywaną na różnych stanowiskach od referenta do spraw księgowych do Dyrektora Personalnego w małych przedsiębiorstwach jak również w dużych zakładach pracy o bardzo zróżnicowanym profilu działalności z kapitałem zagranicznym włącznie.

W 2007 roku firma, w której prowadziłam sprawy pracownicze otrzymała nominacje do wyróżnienia za wprowadzenie pro-ludzkiej polityki wobec pracowników. Obecnie współpracuje z 18 firmami w tematyce tzw. ” twardego i miękkiego HR” , prowadzę również wykłady w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa – obecna: Collegium Da Vinci w Poznaniu, ( tematyka HR ), wspieram moją wiedzą Firmę Szkoleniową z Wrocławia, Fundację FRR Warszawa, Go – Work Poznań. Posiadam uprawnienia Ministra Finansów z 2011 roku na usługowe prowadzenie Ksiąg Rachunkowych.

 

 

ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI MINISTERSTWO FINANSÓW  Nr 48643/2011

Monika Kaźmierczak

Z wykształcenia jestem ekonomistą, posiadam ponad przeciętną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu księgowości, zwłaszcza spółek kapitałowych zdobyte w różnych przedsiębiorstwach, a także poprzez rozliczanie wielu firm o bardzo zróżnicowanych profilach działalności. Wielokrotnie brałam udział w przekształceniach działalności osób fizycznych oraz spółek osobowych w spółki kapitałowe.

Doskonale orientuje się w obszarze dotyczącym umorzenia udziałów w spółkach  kapitałowych z czystego zysku i z obniżenia kapitału własnego wraz z postępowaniem konwokacyjnym.

      Bardzo dobrze znam przepisy dotyczące prowadzenia pełnej księgowości spółek zajmujących się hurtowym obrotem paliw silnikowych.

Wielokrotnie sporządzałam biznesplany na potrzeby różnego rodzaju dofinansowań, uzyskania koncesji w firmach jak również leasingu. Doskonale prowadzę księgowość podmiotom korzystającym z dofinansowań z budżetu państwa oraz z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, bez problemu doradzam oraz prowadzę księgi firmą prowadzącym działalność w inkubatorach przedsiębiorczości.

 

 

ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI MINISTERSTWO FINANSÓW  Nr 33444/2009